Rozpocznijmy współpracę

To świetnie, że zdecydowałeś się na utworzenie swojej profesjonalnej wizytówki w internecie. W tym artykule chciałbym przybliżyć Ci etapy pracy oraz kilka ważnych szczegółów technicznych. Ile kosztuje strona internetowa? Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej? Czy możesz ją samodzielnie edytować? A co z firmową pocztą? Czy wystawiam faktury?

Postaram się odpowiedzieć tutaj na wszystkie pytania.

Etapy pracy

Wyjaśnię co musimy przygotować na początku, jakich materiałów potrzebuję oraz jak będą postępowały prace.

Koszty

Wyjaśnię od czego zależy cena Twojego zlecenia, a także jakie są koszty stałe utrzymania strony i poczty.

Szczegóły

Wyjaśnię ważne pojęcia i odpowiem na pytania, które mogą się pojawić na każdym etapie naszej współpracy.

Etapy naszej współpracy

Poznajmy się

W trakcie korespondencji mejlowej, rozmowy telefonicznej lub spotkania opowiedz mi o swojej działalności, o swojej ofercie, o tym co chciałbyś zamieścić na stronie internetowej. Możesz mi także pokazać strony internetowe Twojej branży, które Ci się podobają.

Sprawy organizacyjne

Zaczniemy od dostępu do hostingu i domeny. Jeśli ich nie posiadasz, to zamówię je dla Ciebie. Oczywiście Ty będziesz właścicielem tych usług. Ja potrzebuję tylko dostępu do tych usług, by móc stworzyć Twoją stronę www, firmowe konta e-mail itd. Następnie ustalamy warunki umowy, wynagrodzenie, terminy realizacji.

Projekt wstępny

Na podstawie otrzymanych materiałów (tekstów, zdjęć, dokumentów i innych) przygotowuję projekt wstępny i przesyłam go do akceptacji.

Uzupełnienia i poprawki

Po przekazaniu projektu nanoszę zmiany zgodnie z życzeniami klienta. Na tym etapie dodaję do projektu także nowe pomysły, które być może przyjdą Ci do głowy w czasie mojej pracy.

Finalizacja

Po pełnej akceptacji zrealizowanego projektu następuje płatność za usługę. Wystawiam fakturę bez VAT za usługę, przesyłam wszystkie niezbędne pliki, loginy, hasła.

Dalsza współpraca?

Jeśli nie masz czasu na dbanie o aktualność aplikacji i jej bezpieczeństwo, nie chcesz samodzielnie publikować treści na stronie, nie chcesz zarządzać bazami danych, domenami itd. - mogę Ci w tym pomóc.

Ile kosztuje strona internetowa?

Najprostsza odpowiedź brzmi „to zależy”. Absolutnie nie ufaj firmom, które oferują Ci „profesjonalną” stronę i od razu w ciemno podają cenę 299zł, 399zł lub 499zł razem z domeną i hostingiem. Najpewniej otrzymasz stronę zrobioną z gotowego szablonu i sprzedaną X razy różnym klientom z różnych stron kraju. Wiele do życzenia zostawi także hosting.

 

Dobra wycena strony internetowej zawsze musi być indywidualna.

Produkcja

Koszt stworzenia strony jest zależny od liczby podstron, modułów, ilości materiałów do zamieszczenia itp. W skrócie, im więcej pracy, tym droższa strona (ale bez obaw!)

Utrzymanie

Koszty konieczne do utrzymania firmowej strony i poczty to serwer (od 100zł do 250zł netto/rok) oraz domena (od 25zł do 60zł netto/rok) – w zależności od wybranych opcji.

Wsparcie

Jest to koszt opcjonalny. Jeśli nie masz umiejętności lub czasu na samodzielne zarządzanie stroną, mogę to zrobić za Ciebie. Koszt będzie zależny od zakresu wsparcia.

Gotowy?

Jeśli masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiem. Jeśli jesteś gotowy do nawiązania współpracy ze mną – ja także jestem. Stwórzmy razem wspaniały projekt.